Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on wrz 14, 2022 in Inne |

Czym jest elektroda grzybkowa?

Czym jest elektroda grzybkowa?

W dzisiejszych czasach śmiało można zauważyć, iż maszyny są bardzo ważnym elementem w pracy i to na wielu stanowiskach, w wielu branżach. Nawet w branży medycznej, co na pewno dla niektórych będzie sporym zaskoczeniem. Niniejszy artykuł ma za zadanie przedstawić czym jest elektroda grzybkowa i do czego służy. Dlatego też, jeśli kogoś interesuje ta tematyka i szuka ważnych i potrzebnych na ten temat informacji, to zdecydowanie powinien zapoznać się z treścią tekstu. Być może znajdzie się w nim coś, co kogo zainteresuje.

Czym jest elektroda grzybkowa?

Na pewno bardzo duża część osób zastanawia się, czym w ogóle jest elektroda grzybkowa. Jednak na samym początku warto zaznaczyć, czym jest sama elektroda. Otóż jest to nic innego jak pewien przewodnik elektryczny, który jest jednym z elementów szeregu układów elektrycznych. Ich zadaniem jest przede wszystkim wysyłanie oraz przyjmowanie ładunków elektrycznych z otoczenia.

Elektrody grzybkowe można znaleźć w medycynie. A dokładniej jest to elektroda srebrna Ag, która jest przeznaczona tylko i wyłącznie do badań EEG. Mogą korzystać z tego zarówno dorośli jak i dzieci. Warto także dodać, iż dzięki temu, że zawiera ona ruchomą stopkę, wprost idealnie dopasowuje sie ona przede wszystkim do kształtu głowy pacjenta. To umożliwia również zapewnianie komfortu każdej osobie podczas badania. Zbudowany jest z grzybka, który otwór 2mm do połączenia z przewodem EEG. Ważną informacją jest także to, iż taką elektrodę można również połączyć przy pomocy złącza typu krokodylek.

Warto dodać, iż tego typu elektrody można kupić zarówno w sklepie internetowym jak i stacjonarnym. Wiadomo, że w Internecie jest znacznie większy wybór, jednak jeśli ktoś chce kupić, a kompletnie się na tym nie zna, to powinien udać się osobiście i poprosić o radę fachowca. To zdecydowanie lepsza opcja. Przynajmniej każdy będzie miał pewność, że zostaną wybrane odpowiednie elektrody.

Obecnie na rynku możemy wyróżnić dwie wersje elektrod grzybkowych . Zaliczamy do nich: standardowe, czyli takie, które zostały wykonane z materiału jakim jest oczywiście czyste srebro. Dodatkowo pokrywane są one chlorkiem srebra [Ag/AgCl]. Drugą wersją jest elektroda wykonywana z bardzo trwałej techniki spiekania Ag/AgCl. To oczywiście oznacza, iż dzięki temu elektrody nie wymagają chlorkowania.

Ponadto elektrody grzybkowe dostępne są w sklepach w 3 rozmiarach: dla dorosłych w kolorze niebieskim i czerwonym, dla dzieci w kolorze żółtym orazw wersji neonatologicznej. Są wykonywane z dobrej jakości materiału, czyli muszą posiadać ważny certyfikat jakości. A o to przecież w medycynie chodzi. Sprzęt musi być w idealnym stanie.

Podsumowując niniejszy artykuł, warto dodać, iż jeśli ktoś chciałby zaopatrzeć się w tego typu elektrody to jak najbardziej powinien na samym początku zapoznać się z całą ofertą i doradzić się fachowca. A dopiero na samym końcu kupić.