Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on kwi 30, 2020 in Motoryzacja |

Jak przygotować auto na sezon letni czyli jak polerować reflektory w samochodzie?

Jak przygotować auto na sezon letni czyli jak polerować reflektory w samochodzie?

Wygląd samochodu dla niektórych kierowców jest istotny, zgodnie z myślą: zadbane auto – zadbany właściciel. Automaniacy w okresie letnim często jeżdżą na zloty, dlatego w tym czasie poświęcają szczególną uwagę detailingowi. Jednak nie tylko oni mogą cieszyć się zadbanymi pojazdami; przeczytaj jak za pomocą polerowania uzyskać satysfakcjonujące efekty.

Pierwsze kroki

Porządny program na myjni i dobry preparat do czyszczenia sprawią, że zauważysz pierwszą znaczną różnicę w prezentowaniu się auta. Gruntowne odkurzenie wnętrza i wysprzątanie bagażnika stanowią kolejną. W tym momencie, przy stosunkowo niewielkim nakładzie pracy, widzimy największa zmianę w wyglądzie samochodu; ale nie warto się poddawać i dokończyć sprzątanie. Nie należy zapominać o wymianie wycieraczek z gumowych na welurowe, a wyblakłym elementom można przywrócić nowy wygląd, dzięki użyciu preparatów do odnawiania gum i czarnideł do plastików. Taki sam efekt da nabłyszczenie deski rozdzielczej i boczków drzwi. Jeśli Twoje auto posiada skórzane fotele, warto je zakonserwować, by trzymały się przez długie lata. Ostatnim krokiem jest umycie samochodu z zewnątrz, ze szczególnym uwzględnieniem szyb.

Jak samemu przeprowadzić regeneracje lamp samochodowych czyli jak polerować reflektory w samochodzie?

Po dokonaniu porządnego wymycia zapewne zauważasz zmatowiałe reflektory. Dzieje się tak dlatego, że są plastikowe i wiekowe. Zaradzić temu można polerką. Warto to zrobić nie tylko ze względu na poprawę wyglądu, ale również przez wzgląd na skuteczność ich działania, co bezpośrednio przekłada się na bezpieczeństw jazdy. Teraz pewnie zadajesz sobie pytanie, jak polerować reflektory w samochodzie?. Nie jest to trudne – a oto kilka wskazówek:

  • Przygotowujemy miejsce wokół lamp, jeżeli nie zamierzamy ich demontować, co w niektórych autach może być uciążliwe i trudne do wykonania.
  • Używamy taśmy malarskiej, w celu zabezpieczenia lakieru i pozostałych elementów przed naszymi dalszymi działaniami.
  • Prace nad reflektorami rozpoczynamy od zmatowienia ich powierzchni za pomocą materiałów ściernych. Zaczynamy od papierów 400, poprzez 1000, 1500, 2000, 2500, 3000. Jeżeli lampy nie są lakierowane, możemy pominąć 400. Całość przeprowadzamy z dużą ilością wody i szlifujemy papierem do momentu wyrównania wszystkich rys z poprzednich etapów.
  • Zmywamy powstały pył wodą z płynem lub benzyną ekstrakcyjną. Następnie nakładamy środek do polerowania reflektorów lub pastę polerską. Rozprowadzamy równą warstwę po całej powierzchni lampy.
  • Teraz do wyboru mamy dwie opcje: użycie krążka polerskiego, co pozwoli zaoszczędzić nam trochę czasu lub przeprowadzenie polerowania w sposób ręczny z pomocą ściereczek z mikrofibry. W obu przypadkach należy co jakiś czas skontrolować, czy lampa się nie nagrzewa.
  • Po zakończeniu polerowania reflektory przemywamy wodą z mydłem, a efekt powinien być już widoczny. Całość możemy zabezpieczyć bezbarwnym lakierem w spreyu, by utrwalić efekt.
  • Wszystkie czynności powinny zająć od około 1 do 4 godzin w zależności od stopnia zmatowienia lampy.

Trzymając się tych wskazówek i korzystając z wolnego popołudnia, uzyskamy zadbany wygląd naszego auta. Pozostaje nam tylko wybrać się na przejażdżkę, słuchając ulubionej muzyki, by cieszyć się efektem naszych prac.