Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on paź 9, 2020 in Motoryzacja |

WRC: Rajdy samochodowe na całym świecie i walka o mistrzostwo

WRC: Rajdy samochodowe na całym świecie i walka o mistrzostwo

WRC: Niesamowite emocje na trasach rajdowych

Najważniejsze informacje o WRC

– WRC to skrót od World Rally Championship, czyli mistrzostw świata w rajdach samochodowych.
– Rajdy odbywają się na różnych rodzajach nawierzchni, od szutru, przez asfalt, po śnieg i lód.
– WRC odbywa się na całym świecie, na pięciu kontynentach. W sezonie 2021 kalendarz liczy 12 rund.
– W rajdach startują specjalnie przygotowane samochody, z silnikami o mocy około 380 koni mechanicznych.
– Kierowcy muszą poradzić sobie z bardzo wymagającymi trasami, na których stawia się na umiejętności i refleks.

Wrocław TAURON Rally Polska 2021

W ostatnich latach jedną z rund WRC jest Rajd Polski. W 2021 roku Wrocław będzie gościł najlepszych rajdowców świata. Rajd odbędzie się w dniach 18-20 czerwca i będzie liczył 300 km długości. Na starcie pojawią się m.in. Sébastien Ogier, Elfyn Evans, Thierry Neuville czy Kalle Rovanperä. Organizatorzy obiecują niesamowite emocje na trasach rajdowych, a fani motorsportu czekają z niecierpliwością na ten wydarzenie.

Walka o mistrzostwo

WRC to nie tylko rywalizacja o zwycięstwo w poszczególnych rajdach, ale również o tytuł mistrza świata. W sezonie 2021 po dziesięciu rundach na prowadzeniu znajduje się Sébastien Ogier. Sześciokrotny mistrz świata ma jednak zaciętych rywali, którzy będą walczyć o każdy punkt, aby zdobyć tytuł. Wśród jego najgroźniejszych przeciwników są cóż… Neuville i Evans.

Pandemia koronawirusa a WRC

Jak wiele sportów, również rajdy samochodowe bardzo ucierpiały w wyniku pandemii koronawirusa. W 2020 roku odbyło się zaledwie siedem z przewidzianych trzynastu rund. W 2021 roku sytuacja wygląda na szczęście lepiej i dotychczasowe rundy odbyły się bez większych przeszkód. Organizatorzy jednak muszą cały czas monitorować sytuacje pandemiczną w poszczególnych krajach i dostosowywać swoje działania do obowiązujących przepisów.

WRC: Wieczna rywalizacja

WRC to przede wszystkim niesamowita rywalizacja. Każda runda, każdy odcinek specjalny, każde sekundy są ważne. Kierowcy muszą być w pełni skoncentrowani, aby sprostać wymaganiom trasy i pokonać swoich rywali. Rajdy samochodowe to sport dla prawdziwych twardzieli, którzy są gotowi na walkę o każdą setną sekundy.